Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
o noua infatisareAcasaPortalPosturi radioUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 rautate...

In jos 
AutorMesaj
Vasy
Admin



Numarul mesajelor : 36
Varsta : 48
Data de inscriere : 16/03/2008

rautate... Empty
MesajSubiect: rautate...   rautate... EmptyJoi Mar 20, 2008 6:25 pm

Stau si ma întreb uneori daca merita sa traiesti in aceasta lume asa cum
i-am zis eu „murdara” .In fiecare zi am nenorocul sa mai vad un pic din rautatea oamenilor, din prostia si incompetenta lor. Sunt sigur ca si voi ati trait acest sentiment care ma încearca pe mine acum , acela de neputinta in fata acestor rautati . Cineva îmi spunea ca trebuie sa te resemnezi caci oricum singur nu poti sa schimbi nimic . NU vreau sa cred asta pentru ca daca fiecare din noi nu încearca sa lupte împotriva prostiei, a incompetentei si a rautatii oamenilor atunci suntem pierduti!
Vei spune acum ca spun vorbe mari . Eu spun ceea ce simt si ceea ce ma revolta pe mine si am creat aceasta pagina cu speranta ca mai exista oameni care îmi împartasesc parerea. Asist in fiecare zi la noi episoade din aceasta telenovela care este viata si oamenii imi dovedesc ca este mult mai simplu sa fii rau si sa faci rau cuiva decat sa-i faci un bine. Poate ca saracia atât cea financiara cat si cea intelectuala îi fac pe oameni sa fie rai . Despre latura financiara sunt lamurit , atâta timp cat in aceasta tara lucrurile vor merge asa cum merg acum oamenii nu vor înceta sa-si vânda sufletul pentru bani . Cel care spunea ca banul este ochiul dracului avea o mare dreptate. Saracia i-a îndobitocit pe oameni si i-a facut sa uite adevarata lor fire. Poporul român nu a fost mereu asa! Daca in vremurile vechi eram cunoscuti ca oameni buni si ospitalieri acum românii sunt cei care sunt priviti cu teama si suspiciune peste granite . Eu sunt de parere ca putem fi saraci dar cinstiti , asta depinde doar de noi ,de ceea ce preferam sa fim . As mai avea multe de spun dar cred ca ai prins ideea si in plus nu vreau sa va plictisesc.
Sus In jos
https://ganduri.forumgratuit.ro
 
rautate...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lucruri spuse frumos-
Mergi direct la: