Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
o noua infatisareAcasaPortalPosturi radioUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Hristos a inviat!!!

In jos 
AutorMesaj
Vasy
Admin



Numarul mesajelor : 36
Varsta : 48
Data de inscriere : 16/03/2008

Hristos a inviat!!! Empty
MesajSubiect: Hristos a inviat!!!   Hristos a inviat!!! EmptyVin Mai 02, 2008 9:50 am

Imi este greu sa scriu despre paste ....caci dincolo de insemnatatea ei iesita din comun fiind cel mai important eveniment crestin si anume Invierea celui ce s-a numit ca fiind fiul omului.... si tot el a spus "Eu sunt Calea Adevarul si Viata" .....
El ne-a numit si considerat pe toti ca fiind fratii Lui, cel ce era una cu Tatal care l-a trimis se arata mai apoi in noul corp care nu mai era fizic si desi nu avea nevoie sa manace El manaca cu ucenicii lui ....Poate atata timp cat nu o sa fin in stare sa ne renastem suntem in continuare niste "morti" mai ales ca in zilele nopastre oamne uita si lasa sufletul lor nepasatori de viata adevarata ei cauta iluziile si stralucirea acestui veac.....
Oare sufletului nostru ce haina ii gatim oare el chiar are nevoie de ultimele mofturi din aceasta lume care devine din ce in ce mai materialista, mai robotizata dar mai ales mai capitalista - mai nepasatoare fata de semenii din jur care sunt doar niste simple persoane (simple decoruri pe langa care treci) si fratii cum a vrut Isus sa fim ......
Sus In jos
https://ganduri.forumgratuit.ro
 
Hristos a inviat!!!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Discutii libere-
Mergi direct la: